Profesjonalny portret prawnika, sesja fotograficzna dla kancelarii prawnej. Dużej, małej. Znamy się na tym.

Jakby przyszło określić procentowo udział poszczególnych grup zawodowych korzystających z moich skromnych usług, to prawnicy i zawody pokrewne jak notariusz czy radca prawny – zajęliby zdecydowanie pierwsze miejsce. Na kolejnych pozycjach znaleźliby się reprezentanci szeroko pojętego IT oraz sektora finansowego – bankowcy, doradcy finansowi, podatkowcy. 

Jeśli chodzi o prawników myślę, że jest tak, że dobrze wykonane zdjęcia i portrety biznesowe, są zdecydowanie istotną częścią ich wizerunku. Budowanie prestiżu, marki zaczyna się bowiem od dobrego, profesjonalnego portretu opublikowanego na stronie kancelarii czy umieszczonego w ofertach składanych Klientom.

Klientów spod znaku Temidy, których mam przyjemność obsługiwać, mogę podzielić na 3 grupy – osoby indywidualne (ciekawostka – kobiet prawników na sesjach jest chyba więcej niż mężczyzn), nieduże, polskie kancelarie prawne oraz duże, sieciowe i często międzynarodowe firmy prawnicze. 

Każda z tych wymienionych wyżej grup oczekuje trochę innego pakietu usług. Również forma współpracy, miejsce wykonywania sesji czy usługi dodatkowe są specyficzne dla każdej z nich. Ale po kolei…

Prawników, którzy przychodzą zrobić kilka zdjęć mających służyć do zbudowania swojej pierwszej strony WWW prywatnej praktyki bądź profilu na Linkedin, najcześciej gościmy w progach studio na Al. Róż 8.

To opcja najbardziej ekonomiczna, dodatkowo – osoby te nie posiadają najczęściej reprezentacyjnej siedziby czy biura, więc wybór zdjęć w studio jest naturalny. 

Zdjęcia studyjne jakie wykonujemy mają profesjonalny, stonowany charakter, rekomendujemy jednolite tło, najczęściej w naszym przypadku neutralną i nobliwą szarość.

Stawiamy na dobre, przyciągające uwagę portrety, jedyne odstępstwo to mniej ciasne ujęcie „z założonymi rękami”, które jeśli się je dobrze zrobi również ciekawie może prezentować osobowość naszego Klienta.

Czasem – jak w przypadku strony Pani notariusz Anny Majchrzak, sesja odbywa się w lokalizacji własnej kancelarii czy biura.

Nie jest to częste, ale kiedy już mamy okazję robić zdjęcia w tak fenomenalnym miejscu jak takie wnętrza kancelarii notarialnej, jest duża szansa na bardzo dobre efekty – proszę zresztą ocenić samemu 🙂

www-tomaszpuchalski-pl_kancelaria_dzidowski_sytuacyjne_045-EditedKancelaria prawna, adwokacka, radcowska – to kolejna po indywidualnych przedstawicielach zawodu, grupa naszych Klientów. W tym przypadku miejsce realizacji sesji całego zespołu (oczywiście również portretów każdego osobno) zależy od kilku czynników.

Jeśli wnętrza są ciekawe, warto zamówić nasz dojazd (ja i makeupistka) i sesję przeprowadzić trochę „w trakcie pracy” – odrywamy kolejne osoby na godzinkę i mogą po swojej sesji wrócić do biurka, do pracy. Taka opcja ma wiele zalet. 

Opcja ekonomiczna i bezpieczniejsza w przypadku dużej rotacji zespołu, to sesja realizowana u nas w studio. W przypadku konieczności wykonania zdjęć kolejnym lub po prostu nowym osobom w kancelarii, osoba ta umawia się z nami bezpośrednio, a zdjęcia wykonujemy w zachowaniem tego samego stylu co poprzednie.

Z tej formy współpracy korzystają bardzo często duże, sieciowe kancelarie, które mamy przyjemność obsługiwać.  

Korzystając z okazji warto przypomnieć, że kilka lat temu, jedno z naszych zdjęć wykorzystanych do budowy strony kancelarii Krause Legal, opublikowane zostało na tej stronie i wskazane jako przykład dobrego „landing page”. Pamiętam, że było to miłe potwierdzenie dla mnie i właściciela kancelarii, że nasza wspólna praca (bo zespół kancelarii uczestniczy w sesji i ma ogromny wpływ na końcowy efekt projektu) podoba się nie tylko nam. 

Ostatnią, najmniej liczną, ale za to najbardziej bliską z racji ilości wykonywanych usług grupą są duże, sieciowe firmy prawnicze.

Tego rodzaju Klient może liczyć z naszej strony na kilka istotnych rzeczy – priorytetowe i specjalne traktowanie podczas niezaplanowanych wcześniej sesji indywidualnych pracowników, specjalne ceny wynikające z ilości wykonywanych usług, zasadniczo – jesteśmy takim zmotywowanym, elastycznym i oddanym fotografem na etacie bez konieczności płacenia naszego ZUS-u 🙂

Warto dodać, że poza fotograficznymi sesjami firmowymi realizowanymi w lokalizacji samej kancelarii czy pojedynczych sesji dla nowych pracowników w naszym studio, bierzemy na siebie również fotograficzną obsługę imprez firmowych, uroczystych kolacji czy bożonarodzeniowych spotkań z dziećmi, Mikołajem i wodzirejem. 

Podsumowując – proszę nam uwierzyć na słowo, proszę uwierzyć wystawionym rekomendacjom, proszę zapoznać się z naszym dorobkiem i portfolio – znamy się zupełnie nieźle na fotografii biznesowej dla prawnika.

Na portrecie Partnera dużej, renomowanej firmy prawniczej też. Na zawodowym wizerunku Pani i Pana prawnika. Wiemy, jakie to ważne, jak należy zadbać, żeby to zdjęcie, portret, headshot był profesjonalny. Budził zaufanie i budował prestiż zawodu i osoby.

Zapraszam do korzystania z naszych usług, mnie, mojego zespołu make–up artist, a jak trzeba to i stylistki. +48 662 222 232 lub [email protected], teraz Twój ruch 🙂