Portret biznesowy w studio czy w plenerze?

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzeOstatnio dostaliśmy zapytanie na wykonanie sesji zdjęciowej Panów Prezesów spółki giełdowej z wyraźnym zastrzeżeniem dla miejsca sesji – plener, najlepiej budynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W ramach rozmów nad szczegółami oferty, zostaliśmy poproszeni o pokazanie kilku wcześniejszych realizacji, czyli zdjęć biznesowych wykonanych nie w studio a w plenerze. Lub w siedzibie Klienta.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzePrzeglądając wcześniejsze sesje, pomyśleliśmy, że warto podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami nad zaletami i wadami obu z typów realizacji.

Studio.

Niewątpliwą zaletą takiej lokalizacji dla zdjęć biznesowych jest niemal 100% powtarzalność charakteru wykonywanych zdjęć. Przydaje się to na przykład, kiedy firma przysyła swoich pracowników na zdjęcia na raty, a mimo to chce posiadać portrety, które wyszły spod jednej „matrycy”.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzeTak np. obsługujemy dużą kancelarię prawną, która kieruje do nas swoich nowych pracowników. Kolejnym atutem pracy w studio jest duża intymność, możliwość skupienia i pracy z bardziej nieśmiałymi osobami. Bo dla nas portret biznesowy to nie jest zdjęcie na tle ściany zrobione w 5 minut 🙂

A ponieważ nie każdy dobrze się czuje przed obiektywem, stąd im mniej osób dookoła, im mniej zamieszania tym lepiej.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzeZ drugiej strony studio ogranicza w pewien sposób możliwości wykonania zdjęcia z określonym „tłem” i charakterem. Pewnych rzeczy się przeskoczy i choć mieliśmy zapytania o „dorobienie w Photoshopie tła a’la biurowiec” takich rzeczy nie robimy 🙂

Kiedy więc z briefu agencji PR czy życzeń Klienta wynika potrzeba pokazania dużego zespołu, miejsca pracy, siedziby, biura czy zrobienie zdjęć w plenerze – wtedy to my pakujemy nasze zabawki i jedziemy do Klienta..

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzePlener.

Przez plener rozumiemy wszystkie realizacji wykonywane poza naszym studio. Może to być plener klasyczy czyli np. zdjęcie pod siedzibą firmy, na dachu czy w parku, albo sesja realizowana wewnątrz budynków, w biurze czy innych pomieszczeniach firmy.

Jak się możecie domyślić, możliwości kreowania dowolnego światła, koloru, nastroju, tła są naprawdę duże. Wszystko zależy od miejsca akcji. Zdecydowanie trudniej jest wykonać takie zdjęcia technicznie, bo nawet w pomieszczeniach często napotykamy na różne problemy do rozwiązania – począwszy od dostępnego miejsca (często to jest po prostu mała/za mała salka konferencyjna) po kolor ściań.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzeW plenerze z kolei nie możemy użyć dużych lamp studyjnych (jeszcze 🙂 i radzimy sobie z oświetleniem błyskowym ale reporterskim. Z drugiej strony efekty a przede wszystkich zgodność z oczekiwaniami Klienta rekompensuje te wszystkie trudności i lubimy i takie wywania.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, zdjęcie biznesowe studyjne, zdjęcie biznesowe w plenerze, zdjęcie biznesowe w biurzePodsumowując: jeśli potrzebujesz po prostu zdjęcia na Linkedin czy do CV i mają to być portrety, nie ma lepszego miejsca niż nasze kameralne studio na Powiślu.

Jeśli natomiast potrzebujesz pokazać siłę swojej firmy przez wielkość zespołu, prestiż biura lub potrzebujesz konkretnej lokalizacji – spotykamy się w plenerze lub u Ciebie w firmie.

W każdym przypadku należy jednak zacząć od ustalenia szczegółów i rezerwacji terminu sesji, a to można zrobić telefonicznie: +48 691 513 453, lub mailowo: [email protected], serdecznie zapraszamy!