Fotograficzna sesja biznesowa, jak się przygotować?

Kiedy z osobą zainteresowaną sesją „Wizerunek profesjonalisty” uzgodnimy termin i potwierdzimy warunki realizacji, bardzo często słyszymy pytanie „A jak mam się przygotować do tej sesji? Co zabrać? Czy mają Państwo jakieś sugestie?”.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy WarszawaMamy 🙂 Dzisiejszy wpis poświęcimy na zaprezentowanie kilku przykładów bezpiecznych i udanych stylizacji do zdjęcia biznesowego. Zacznijmy od Pań.

Kiedy na sesję biznesową przychodzi Pani, to w 99% korzysta z naszej oferty profesjonalnego makeup. Od prawie początku współpracujemy z Anią Jakacką, która umalowała już pewnie z dwie setki osób stających przed naszym obiektywem.

Jak do tej pory nikt nie żałował inwestycji w wysokości 100 zł, nawet Panowie 🙂

warszawa, portret biznesowy Warszawa, wizerunek profesjonalistyJeśli chodzi o rekomendowane stroje dla Pań, to trochę jak w przypadku mężczyzn, pewien standardowy zestaw składa się z koszuli i marynarki (żakietu). Osobiście bardzo polecamy taki właśnie zestaw.

Koszula spisuje się dużo lepiej niż bluzeczka, bo ta często ma zbyt duży dekolt co powoduje, że na naszym ulubionym ciasnym portrecie prawie jej nie widać. a dobra koszula prezentuje się dobrze, również bez marynarki.

Agnieszka Borucka-Foks, wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy WarszawaZdarza się, że Panie przynoszą sukienki, sweterki, chusty czy berety. Oczywiście wszystko jest dobre, pod warunkiem gdy pasuje do konwencji.

Kiedy więc wspomniany beret jest częścią codziennego ubioru Agnieszki, grafika i osoby raczej zawodu postrzeganego jako wolny – wszystko się zgadza. Szefowej finansów w poważnej instytucji medialnej raczej by nie pasował.

Należy więc jak w każdym przypadku zachować wyczucie i dobry smak 🙂

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy WarszawaPanowie do kwestii makeup podchodzą często jak profesjonaliści – skoro jest to część usługi, którą zamawiają, zgadzają się również na makeup. Choć z zastrzeżeniem i pytaniem „Czy to się da zmyć?”. Tak, do pracy lubią wracać bez makeupu 🙂

Co do ubioru, zawsze prosimy o zabranie na sesję przynajmniej kilku koszul, kilku krawatów i jednej, ciemnej marynarki. Taki zestaw pozwala nam na wykreowanie dobrych kilku zestawów.

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy WarszawaStandardowo wykonujemy serie w marynarce, koszuli i krawacie (mając do dyspozycji kilka koszul i kilka krawatów takich ujęć jest kilka róznych), potem kilka setupów bez marynarki czy wreszcie luźniejsze ujęcia, business casual lub z myślą o prywatnym Facebook.

Bywa czasem, że mamy Pana w marynarce i koszuli – bez niczego na zmianę. Szczerze mówiąc nie bardzo jest z czego wykombinować te trzy różne ujęcia z pakietu „Wizerunek Profesjonalisty„, ale jak trzeba, też dajemy radę…

wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa

Niezależnie od powyższych sugestii, polecamy przed sesją odwiedzić ulubionego fryzjera, dobrze się wyspać i dać nam się przez te dwie godziny zrelaksować.

My zrobimy swoje tylko wtedy gdy Ty nam na to pozwolisz. A efekty zdjęciowe zazwyczaj zachwycają otoczenie i wybijają się na Linkedin czy Facebook 🙂

Mamy nadzieję, że powyższe przykłady zdjęciowe i opis pomogą lepiej przygotować się do sesji biznesowej w naszym studio. Mamy też nadzieję, że obdarzycie nas zaufaniem i nie będziecie się tak bardzo bali sesji. Bo jak zauważyliśmy, a czego do końca nie możemy pojąć, sporo osób boi się fotografa jak dentysty.

Obiecujemy, że u nas na pewno nie jest tak strasznie 🙂