Fotografia eventowa – kiedy biznes łączy się z odrobiną dobrej zabawy :)

Fotografia eventowa, reportaż z imprezy firmowej – to klasyczna okoliczność kiedy można być uczestnikiem wydarzenia łączącego element biznesowy z całkiem sporą dozą luzu i dobrej zabawy. 

Miałem ostatnio przyjemność fotografować prezentacje technologii AR/VR partnerów firmy Microsoft – bardzo kameralną imprezę zrealizowaną w przytulnych wnętrzach „Labour Cafe” na Tamce. 

Dla mnie, kiedyś człowieka z IT a dzisiaj osoby, która lubi gadżety i stara się śledzić trendy nowych technologii, świat wirtualnej rzeczywistości jest zupełnie obcy.

Jakoś przeczuwam, że to przyszłość, że coraz więcej będzie jej w naszym życiu, ale co innego przeczuwać, co innego założyć gogle i spróbować samemu. To jeszcze przede mną. Choć jak widać na załączonych migawkach z imprezy, chętnych i odważnych nie brakowało.

Od strony zawodowej – event, konferencja czy prezentacja firmowa – dla fotografa to zawsze wyzwanie. Trzeba być jak najbardziej nieobecnym i przeźroczystym, z drugiej strony trzeba przecież zarejestrować wszystkie ważne wydarzenia imprezy.

To trudne, ale stanowi miłą odmianę od fotografii portretowej, studyjnej. Każde zaproszenie na event traktuje jako okazję do spotkania nowych, ciekawych osób, a często też – mogę się czegoś nowego dowiedzieć. Jak w przypadku tego spotkania z Microsoftem i jego partnerami 🙂