Co to jest “retuszowany” portret biznesowy?

Na pewno wielu z Was słyszało o magicznym fotoszopie :) Czyli o profesjonalnym programie firmy Adobe o nazwie Photoshop. Zresztą to nazwa rodziny produktów, od “małego” Photoshop Elements po Adobe Lightroom czyli profesjonalnej aplikacji do wywoływania dzisiejszych cyfrowych negatywów czyli tzw. RAW–ów*.

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowychAle co tam technikalia, na pewno słyszeliście o tym co potrafi ten Photoshop zrobić! Jakie cuda, jakie wianki :) To wszystko prawda. A pewnie nawet więcej.

Wydaje nam się, że można zaryzykować stwierdzenie, że dzisiaj profesjonalne zdjęcie bez dobrego retuszu, obróbki czy tak zwanej postprodukcji nie jest możliwe.

Jak wiecie choćby z tego opisu sesji “Wizerunek profesjonalisty” produktem jaki otrzymuje od nas każdy Klient jest retuszowany portret. Co to dokładnie oznacza postaramy się dzisiaj przybliżyć.

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowychWłosy.

Na sesję do nas dobrze jest przyjść po wizycie u fryzjera. Absolutne minimum to ich umycie, ale tak czy inaczej, zawsze znajdzie się niesforny kosmyk, którego nie da się ładnie ułożyć.

Albo te najdelikatniejsze włoski, które zazwyczaj otaczają naszą głowę i nie dają w żaden sposób zaczesać. Spokojnie – potrafimy sobie z tym poradzić, “czeszemy” delikatnie w razie potrzeby :)

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowychZmarszczki, woreczki pod oczami, zmęczone oczy, zacięcie przy goleniu, etc.

Cała duża grupa różnych mankamentów i niedoskonałości, które dobry, naturalny retusz skóry potrafi zgubić. A w zasadzie ukryć i przez to wydobyć to co ważne w portrecie, czyli dobre, spokojne, profesjonalne spojrzenie…

Oczywiście stopień “znikania” zmarszczek zawsze ustalamy indywidualnie, na szczęście nasi Klienci, w tym przypadku głównie Panie nie oczekują sztucznego, plastikowego wyglądu. Ale… delikatne rozjaśnienie zmarszczek czy ujędrnienie zarysu twarzy nikomu jeszcze na złe nie wyszło :)

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowychUbranie.

To najczęściej mamy do czynienia z jakimiś paproszkami, które się zawieruszyły na biznesowy garnitur czy żakiet, czasem odstaje jakaś niteczka, a czasem coś się po prostu źle ułożyło. Potrafimy i z tym sobie poradzić, wyrównać, wyprasować jak trzeba.

W przypadku plamy od musztardy na krawacie też nie ma problemu, choć na szczęście trafiają do nas osoby czyste i schludne, a to zapowiada dobra i miłą współpracę obu stronom :)

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowych

Inne zlecenia specjalne.

Czasem, bardzo rzadko ale zdarzają się prośby specjalne o retusz tego i owego, prostowanie tego i owego, zabiegi upiększające i odmładzające.

Jeśli mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku, nie mamy z tym problemu. Zawsze chcemy oddać Klientowi takie zdjęcie, na którym się sobie podoba.

Wizerunek profesjonalisty, portret biznesowy Warszawa, zdjęcie do CV, zdjęcie na Linkedin, fotograf biznesowy Warszawa, retuszowany portret biznesowy, retusz zdjęć cyfrowych, obróbka zdjęć cyfrowychA inni, też mają zobaczyć, że to portret profesjonalisty. Nie aktora z serialu ani celebrytki :)

Mamy nadzieję, że tych kilka słów o wykonywanym przez nas retuszu portretów biznesowych uspokoi tych, którzy ciągle się boją sesji zdjęciowej.

Pań, które uważają, że nie da się im zrobić pięknego portretu, Panów, którym się przytyło i nie wiedzą jak to połączyć z lookiem “młody, piękny, zdolny” :) Zapraszamy!

Ps. Dobór zdjęć zupełnie przypadkowy, choć każde było retuszowane. Nie wstydzimy się tego, ba! Tak należy :)

 

* Zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat obróbki zdjęć cyfrowych zapraszamy do zaprzyjaźnionej Akademii Fotografii Amatorskiej AFA :)